SON DAKİKA

Techofather.com – Best News Website

Resmi Windows 11 Nasıl Kurulur?

Bu biyografi 30 Haziran 2021 - 20:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Resmi Windows 11 Nasıl Kurulur?

Windows 11, günümüzün yeni sıcak konusu ve herkes yeni işletim sistemine güncelleme yapmak istiyor. İlk incelemeler şimdilik şüpheci. İnsanlar Windows 11’in yeni tasarımından çok daha fazlasını istediler. Ancak incelememde Windows 11 Beta’nın Windows 10‘a göre biraz daha iyi performans gösterdiğinden şimdilik diyecek birşey yok. Ayrıca animasyonlar ve yeni tasarım temalar nefes kesici. Windows 11 Insider Preview şimdi yayında ancak yeni işletim sisteminin keyfini çıkarmak istiyorsanız bazı adımları izlemeniz gerekecek.

Windows 11 Nasıl Kurulur?

İki şeye ihtiyacınız olacak: birincisi, Windows 11’in minimum donanım özelliklerini karşılayan bir bilgisayar. İkinci olarak, bilgisayarınızın ilk beta sürümünü alabilmesi için Windows Insider programına katılmanız gerekir.

Windows Insider programı, belirli kişilerin genel kullanıma sunulmadan önce yeni işletim sistemini veya yeni özellikleri deneyebileceği bir programdır. Burada 3 katman vardır: Geliştirme Kanalı, Beta Kanalı ve Sürüm Önizleme Kanalı. Dev Kanal çoğu “belirsiz, sorunlu” kanalıdır: İlk en erken, en küçük test kodu alırsınız. Geliştirme Kanalını seçerseniz, bilgisayarınızın donanımının uygun olması koşuluyla ilk Windows 11 derlemesini indirirsiniz. Kodları ilk alan ve deneyen siz olacaksınız. Windows 11 derlemelerine Beta Kanalından ve sonunda büyük ölçüde tamamlanmış kodu yayınlayan en stabil ve düzgün Sürüm Önizleme kanalıdır.

windows 11
Windows 11 Nasıl Kurulur?

Windows Insider Programı yapılması karmaşık bir şey gibi görünebilir, ancak inanın bana çok kolay. Windows Insider programına katılmak için ayrı bir Web sitesini ziyaret etmeniz gerekmez. Bunun yerine, hepsini Windows 10 ayarlarında yapabilirsiniz. Windows 10 Ayarları menüsüne, ardından Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı’na gidin. Başlayın düğmesini tıklayın. Insider olarak kaydolmak için bir Windows hesabına ihtiyacınız olacak. Ayarladıktan sonra farklı kanallar arasından tercihinize göre seçim yapabilirsiniz.

Microsoft’un bonus olarak size sunacağı bir istisna var. Geliştirme Kanalında Windows 10 Insider Programının bir parçası olduysanız ve bilgisayarınız Windows 11 minimum donanım özelliklerini karşılamıyorsa, Windows 11 güncellemelerini almanıza izin verilir.  Bilgisayarınız Windows Insider programının bir parçası olarak yapılandırıldıktan sonra, muhtemelen yeni derleme güncellemesinin mevcut olup olmadığını manuel olarak görmek isteyeceksiniz. Başının üzerinde Ayarlar> Güncellemeler ve Güvenlik> Windows Update ve Güncellemeler kontrol et kısmına tıklayın ve güncellemenin bulunmasını bekleyin, bulunduğunda Windows 11 yüklemeye hazırsınız.

“Windows 11 Insider Preview 10.0.22000.51 (co_release)” olarak işaretlenmiş bir dosyanın indirilmeye başladığını görürseniz, iyi haber! Windows 11’in ilk sürümü PC’nize gidiyor. İndirip yüklendikten sonra, Windows 11 yükleme işlemini başlatmanız istendiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ve tüm süreç budur.  Sürecin kolaylaştırılmasına bu makalenin yardımcı olduğunu umuyoruz. Lütfen Windows 11 hakkında düşündüklerinizi yazarsanız kullanacak herkes için kolaylık ve bilgilendirme tarzında faydası olucaktır.

  

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA