1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Termux Hack Araçları Kurulumları ! | Sqlmap, Nmap, Hydra, Nikto, Slowloris

Termux Hack Araçları Kurulumları ! | Sqlmap, Nmap, Hydra, Nikto, Slowloris

Termux Hack Araçları

Hepimizin sıklıklar duyduğu ve kullandığı Termux uygulamasında bazı araçlar vardır. Bu yazımızda kurucağımız Termux hack araçları şunlardır: Sqlmap, Nmap, Hydra, Nikto, Slowloris.
Hadi hızlıca hep birlikte Termux hack araçlarını kuralım.

Termux Nmap Kurulumu!

Termux Hack
Termux Nmap Kurulum!

Nmap , Gordon Lyon tarafından yazılmış güçlü bir ağ güvenlik tarama aracıdır. Neredeyse 20 yıl önce (1997’de) piyasaya sürüldü ve o zamandan beri ağ taraması ve bağlantı noktası taraması için fiili standart haline geldi ve ağ yöneticilerinin bir bilgisayar ağındaki ana bilgisayarları ve portları keşfetmesine ve ağın bir haritasını oluşturmasını sağlar.

Ağ yöneticileri ve penetrasyon test uzmanları tarafından (aynı zamanda kötü niyetli BlackHat korsanlar tarafından da) yaygın olarak kullanılan Nmap’in kullanımı ücretsizdir ve GPL lisansı altında yayınlanmıştır. Bu lisans size yazılımı çalıştırma, inceleme, paylaşma ve değiştirme hakkı verir. Nmap kaynak kodunu burada bulabilirsiniz: https://github.com/nmap/nmap .

Genellikle bağlantı noktası taraması için kullanılmasına rağmen, Nmap birçok ek özellik sunar:

 • Ana bilgisayar keşfi.
 • İşletim sistemi algılama.
 • Hizmet sürümü algılama.
 • DNS adları, aygıt türleri ve MAC adresleri gibi hedeflerle ilgili ağ bilgileri.
 • İyi bilinen güvenlik açıklarını tarama yeteneği.
 • Açık ve zaafiyetli port algılama.

Termux Nmap kurulumu için aşşağıdaki adımları izleyerek kurabilirsiniz!

Öncelikle Termux apt dosyalarımızı güncelleyelim.

apt-get upgrade -y

Ardından kurulu paketleri güncelleyelim.

apt-get update -y

Termux Nmap yüklemek için aşağıdaki kod satırını yazalım.

pkg install nmap

Artık Termux Nmap kurulumu bitti, Nmap kullanımına geçebilirsiniz.

Termux Nmap sunucu taraması yapmak için aşağıda size kolay iki tane kod satırı göstericeğim.

nmap burayaipadresi

ya da

nmap burayasiteadresi

Nmap başlangıc kullanımı bu kadara daha detaylı kullanımı için YouTube bakabilirsiniz çok fazla kullanımı mevcut.

Termux Sqlmap Kurulumu!

sqlmap, SQL enjeksiyon kusurlarını tespit etme ve kullanma ve veritabanı sunucularını devralma sürecini otomatikleştiren açık kaynaklı bir sızma testi aracıdır. Güçlü bir algılama motoru, en üst düzey penetrasyon test cihazı için birçok niş özellik ve veritabanı parmak izinden, veritabanından veri almaya, temel dosya sistemine erişmeye ve işletim sisteminde komutları çalıştırmaya kadar uzanan geniş bir anahtar yelpazesi ile birlikte gelir. bant dışı bağlantılar.

Özellikleri

 • Bunlar için tam destek MySQL, Oracle, PostgreSQL, Microsoft SQL Server, Microsoft Access, IBM DB2, SQLite, Firebird, Sybase, SAP MaxDB, Informix, mariadb, MemSQL, TSKB, CockroachDB, HSQLDB, H2, MonetDB Apache Derby, Amazon Redshift, Vertica, Mckoi, Presto, Altibase, MimerSQL, CrateDB, Greenplum, Drizzle, Apache Ignite, Cubrid, InterSystems Cache, IRIS, eXtremeDB, FrontBase, Raima Veritabanı Yöneticisi, YugabyteDB ve Virtuoso .
 • Altı SQL enjeksiyon tekniği için tam destek: boolean-based blind, time-based blind, error-based, UNION query-based, stacked queries and out-of-band. .
 • DBMS kimlik bilgileri, IP adresi, bağlantı noktası ve veritabanı adı sağlayarak, bir SQL enjeksiyonundan geçmeden doğrudan veritabanına bağlanma desteği .
 • Kullanıcıları, parola karmalarını, ayrıcalıkları, rolleri, veritabanlarını, tabloları ve sütunları numaralandırma desteği .
 • Parola karma biçimlerinin otomatik olarak tanınması ve sözlük tabanlı bir saldırı kullanarak bunları kırma desteği .
 • Veritabanı tablolarını tamamen, bir dizi girdiyi veya kullanıcının tercihine göre belirli sütunları boşaltma desteği . Kullanıcı ayrıca her sütunun girişinden yalnızca bir dizi karakter atmayı seçebilir.
 • Belirli veritabanı adlarını, tüm veritabanlarında belirli tabloları veya tüm veritabanlarının tablolarında belirli sütunları arama desteği . Bu, örneğin, ilgili sütunların adlarının ad ve geçiş gibi dizeler içerdiği özel uygulama kimlik bilgilerini içeren tabloları tanımlamak için kullanışlıdır.
 • Veritabanı yazılımı MySQL, PostgreSQL veya Microsoft SQL Server olduğunda, dosya sisteminin temelindeki veritabanı sunucusundan herhangi bir dosyayı indirme ve yükleme desteği .
 • Veritabanı yazılımı MySQL, PostgreSQL veya Microsoft SQL Server olduğunda, işletim sisteminin temelindeki veritabanı sunucusunda isteğe bağlı komutları yürütme ve standart çıktılarını alma desteği .
 • Saldırgan makine ile işletim sisteminin temelindeki veritabanı sunucusu arasında bant dışı durum bilgisi olan bir TCP bağlantısı kurma desteği . Bu kanal, kullanıcının tercihine göre etkileşimli bir komut istemi, bir Meterpreter oturumu veya bir grafik kullanıcı arabirimi (VNC) oturumu olabilir.

Termux Sqlmap kurulumu için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

1.

pkg install git

2.

apt install python2

3.

git clone https://github.com/sqlmapproject/sqlmap 

4. Sqlmap dizinine gidiyoruz.

cd sqlmap

5. Termux Sqlmap kullanımı her duruma göre değişebilmektedir. Önemli olan ana işlevini öğrenmek. Aşağıdak yazıdan öğrenebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Sqlmap Nedir Ve Nasıl Kullanılır?
Bu yazıyı değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ömer iyi çocuktu ama fena bir kusuru vardı. İnsanlara fazla güveniyordu. Sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. Eğer geri dönüp söyleyebilseydim söylerdim. Ömer derdim her ihanet sevgi ile başlar.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir