Kızılderili Kabile, SpaceX Starlink’e Erken Erişim Sağladı ve Hızlı Olduğunu Söyledi!(100 Mpbs?)

09 Ekim 2020 - 15:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Washington eyaletindeki bir Kızılderili kabilesine göre, SpaceX’in yaklaşmakta olan uydu internet hizmeti, gerçekten uzak bölgelere hızlı internet sağlayabilecek.

Hoh kabilesi Çarşamba günü SpaceX’in Starlink ağının bölgedeki yerel sakinlere hızlı geniş bant sağladığını tweetledi .

Hoh Kabilesi Starlink Tweet’i!

Hoh kabilesi, “Çocuklarımız uzaktan öğrenime katılabilir, sakinler sağlık hizmetlerine erişebilir” dedi. “SpaceX Starlink bunu bir gecede gerçekleştirdi.”

Bu kabile Washington eyaleti kıyısında kalıyor. Takip eden bir Tweet’te sakinler, 0.3 ila 0.7 Mbps kadar yavaş internet hızları elde ettiklerini söylediler. Ama şimdi çok iyi gibi görünüyor.

Washington Eyaleti Ticaret Bakanlığı Kabile’nin İnternet Hızı Videosunu Yayınladı!

Washington Eyaleti Ticaret Bakanlığı, Starlink’in kabilenin internet hızlarını nasıl artırdığını belgeleyen bir video yayınladı.

Hoh Kabilesinin Başkan Yardımcısı Melvinjohn Ashue , “Son sekiz yıldır bir kaşıkla nehrin yukarısına doğru kürek çekiyormuşuz gibi hissediyorum ve rezervasyon için internetle neredeyse hiçbir yere varamıyoruz ” dedi.

Eyalet bakanlığı, sorunlarını çözmek için çabalayarak Starlink ekibini kabile ile tanıştırdı ve bu kabilenin uydu ağına erken erişimini sağladı.

SpaceX Starlink

Ashue, hız artışıyla ilgili olarak “SpaceX hiçbir yerde ortaya çıkmamış gibi göründü ve bizi bir anda 21. yüzyıla fırlattı” dedi.

Kabile, Starlink internet hızlarının ne kadar hızlı olduğuna dair kesin rakamlar vermemiş olsa da, SpaceX uydu ağının şu anda 30 milisaniyenin altındaki bir gecikmeyle 100Mbps indirme hızları sağlayabildiğini iddia ediyor . Bu hız, zemin tabanlı internet ile aynı seviyededir.

SpaceX Starlink Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Şimdilik, Starlink halka açık değil. Ancak Pazartesi günü SpaceX CEO’su Elon Musk, şirketin yakın zamanda Kuzey ABD ve muhtemelen Güney Kanada’da yaşayanlar için Beta denemeleri başlatmayı planladığını söyledi. Şu anda, beta kullanılabilirliği hakkında bilgi edinmek için SpaceX’in e-posta güncellemelerine kaydolabilirsiniz