1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Sony PlayStation 5 VR Kitini Resmen Duyurdu!

Sony PlayStation 5 VR Kitini Resmen Duyurdu!

Sony, DualSense'den ilham alan kontrollere sahip PlayStation 5 VR kitini resmen duyurdu

featured

Sony, 2016’da PlayStation VR’ı piyasaya sürdü. VR, o zamanki PlayStation 4 konsoluyla çalıştı ve şimdi PS5 ile ileriye dönük uyumlu. Ancak, çok eski olduğu için, en büyük kuruluma sahip değildir ve özellikleri güncelliğini yitirmiştir.

Ancak bugün Sony , bir PlayStation 5 VR kitinin çalışmalarda olduğunu doğruladı . Cihazla ilgili birkaç önemli ayrıntı ortaya çıkardı ama birçok önemli noktayı da gizli tuttu.

Ne yazık ki şirket, 2021’de piyasaya sürülen VR başlığını görmeyeceğimizi doğruladı. Bu muhtemelen sorun değil, ancak hala bir PS5 satın alamamış birçok insanımız var. Umarım 2022’ye kadar durum artık böyle olmayacaktır.

Sony PlayStation 5 VR: Hakkında Şimdiye Kadar Bildiklerimiz!

Sony Playstation 5 VR

Sony’nin duyurusunda, şirket birçok ayrıntıyı dışarıda bıraktı. Örneğin, cihaza ticari bir ad bile vermedi, sadece “yeni nesil VR sistemi” olarak bahsediyor. Orijinalin PlayStation VR olarak adlandırıldığı düşünüldüğünde, PlayStation VR 2 olması söz konusu değil. Ancak bu henüz onaylanmadı.

Sony, PlayStation 5 VR kiti hakkında birkaç heyecan verici şeyi doğruladı. Cihazın PS5 konsoluna tek bir kabloyla bağlanacağını doğruladı, bu kesinlikle uygun olacak ve orijinal sistemin karmaşık karmaşasından kurtulacağını ümit ediyoruz. Ayrıca, kulaklık kontrollerinin Sony DualSense’den ilham alacağı da doğrulandı. Bu muhtemelen bizim için heyecan verici olan PS5 denetleyiciden aynı ultra hassas dokunsal geri bildirimi bekleyebileceğimiz anlamına geliyor .

Bu bilgiler dışında, Sony daha fazla ayrıntı konusunda endişeli. 2022’ye yaklaştıkça muhtemelen PlayStation 5 VR sistemi hakkında daha fazla şey öğreneceğiz.

Bu yazıyı değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
Android Authority

Yazar Hakkında

Ömer iyi çocuktu ama fena bir kusuru vardı. İnsanlara fazla güveniyordu. Sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. Eğer geri dönüp söyleyebilseydim söylerdim. Ömer derdim her ihanet sevgi ile başlar.

Yorum Yap