Signal Messenger Uygulaması Çöktü!

15 Ocak 2021 - 21:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

WhatsApp gizlilik politikaları nedeniyle Signal Messenger uygulamasına çok sayıda kullanıcı göçleri başlamıştı. Signal gizli mesajlaşma uygulaması bu duruma hazırlıksız yakalandığı için kısa süreleri kesintiler yaşandı. Bu haber aslında Signal uygulaması için iyi haber demek. Çünkü aktif olarak çok kullanıcının kullandığını ifade etmektedir.

Signal Çöktü İşte Detayları!

Signal, Elon Musk’un Twitter’daki son sözlerinden sonra çok fazla şekilde kullanıcı topladı ve bunun sonucu olarakta sunuculara ağır yük binerek çalışamaz hale gelmesine sebeb oldu. Bu sorunu düzeltmek için çalıştıklarını açıklayan Signal resmi Twitter hesabının attığı Tweet!

1 Tweet. Signal teknik zorluklar yaşıyor. Hizmeti mümkün olduğunca çabuk geri yüklemek için çok çalışıyoruz.
2 Tweet. Bu hafta her gün rekor bir hızda yeni sunucular ve ekstra kapasite ekliyoruz, ancak bugün en iyimser tahminlerimizi bile aştık. Milyonlarca yeni kullanıcı, gizliliğin önemli olduğuna dair bir mesaj gönderiyor. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
signal çöktü

Şu anda halen çökmüş durumda Signal ekibi bu fazla kullanıcı yükünü azaltmak için çok çalışıyorlar ve yeni sunucular eklemeye devam ediyorlar. İlerleyen saatlerde aktif olarak kullanılabilir duruma gelicektir.

Signal Messenger Nedir?

signal messenger

Signal Messenger, WhatsApp, BiP veya Telegram gibi bir mesajlaşma uygulamasıdır, ancak sevimli emoji çıkartmaları yerine gizlilik ve güvenliğe yöneliktir. Aslında, güvenlik önlemleri o kadar iyidir ki güvenlik uzmanları bile bunu tavsiye eder. İstenmeyen izleyicilerden uzak durmak için siz de Signal Messenger deneyebilirsiniz.

Signal kullanımı ücretsizdir ve Android , iOS ve Chrome için kullanılabilir ve ekstra güvenlik protokollerinin yanı sıra, okundu bilgileri emoji desteği, grup sohbetleri ve sesli ve görüntülü aramalar da dahil olmak üzere ihtiyacınız olacak tüm temel mesajlaşma araçlarını içerir.

WhatsApp’ta olduğu gibi, Signal sizi kişilerinize tanıtmak için cep telefonu numaranızı kullanır, bu nedenle hatırlanacak yeni kullanıcı adı veya şifre yoktur ve doğrudan kullanabilirsiniz. Android’de, Signal’i normal SMS ve MMS mesajlarını göndermek için de kullanabilirsiniz. Uygulamayı yüklemeyen kişiler, SMS gönderdiğiniz zaman aynı şekilde güvenlik korumalarına sahip olamayacak.