Rolls Royce Dünyanın En Hızlı Elektrikli Uçağının Teknoloji Testini Tamamladı!

09 Ekim 2020 - 18:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Rolls-Royce, tamamen elektrikli uçaklar hattında kullanılacak teknolojinin yer testlerini tamamladı. Şirket , uçaklarından birinin dünyanın en hızlı elektrikli uçağı olacağını iddia ediyor .

rolls royce elektrikli uçak teknolojisi

Şirket, tüm teknolojilerin uçağın ‘ ionBird’ adlı çekirdeğinin tam ölçekli bir kopyası üzerinde test edildiğini belirtti . 500 beygirlik bir elektrik aktarıma ve 250 ev için yeterli olacak bir batarya içerir.

Rolls Royce Holdings

Rolls-Royce Holdings plc, Birleşik Krallık merkezli bir havacılık, mühendislik ve savunma şirketidir. Şirket, 1904 yılında Charles Rolls ve Henry Royce tarafıından kurulmuştur. Şirketin merkezi Londra’da yer almaktadır.

Rolls Royce Resmi Adresi: Rolls-Royce TIKLA!

Rolls Royce İonBird Görünümü

Uçak, Rolls-Royce’un Accelerating the Electriffication of Flight’ın kısaltması olan ACCEL adlı prestijli projenin bir parçası .

Proje ekibi, tüm güvenlik önlemleriyle birlikte COVİD (Korona) zamanlarında bile çalışıyor ve teknoloji testlerini başarıyla tamamladı.

Ekip, teknolojileri test ederken çeşitli şeyler üzerinde çalıştı. Aşşağıdakiler bunlardan bazıları;

–Uçakta tahrik için şimdiye kadar monte edilmiş en yüksek güç yoğun pil takımını kullanarak pervaneyi tam hıza kadar çalıştırmak.

–Sistemi optimize etmek ve elektrikli uçuş için işletim sistemleri geliştirmek.

–Sensörlerden üretilen devasa verilerin analiz edilmesi ve buna bağlı olarak performansın iyileştirilmesi.

“ Rolls-Royce, 2050 yılına kadar net sıfır karbona ulaşmada lider bir rol oynamaya kararlıdır. ACCEL projesi için zemin testinin tamamlanması ekip için büyük bir başarıdır ve dünya rekoru girişimi için önemli bir adımdır. Rolls-Royce Electrical Direktörü Rob Watson , bu proje aynı zamanda Rolls-Royce’un yeteneklerinin geliştirilmesine ve sürdürülebilirlik stratejimizin önemli bir parçası olan uçuşun elektrifikasyonunun sağlanmasında lider kalmamızı sağlamaya yardımcı oluyor ”diyor.

Rolls-Royce, Rob Watson

Bu elektrikli uçakların ilk test uçuşu bu yıl içinde planlanıyor . Şirket, en hızlı elektrikli uçağı inşa ederek önümüzdeki yılın başlarında mevcut tüm elektrikli uçuş dünya rekorunu kırmayı hedefliyor.

Teknolojinin zemin testinin bölümlerini gösteren bir Rolls-Royce videosu