Reddit Karma Nasıl Kasılır? %100 Artış!

14 Ağustos 2020 - 11:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Karma kasmanın yollarını paylaştım. Paylaştığım Subreddit ile kolayca Karma kasabilirsiniz. Bu Karma ile Subreddit’lerde paylaşım yapabilirsin…

Reddit Karma Nedir?

Reddit karma, bir kullanıcının puanı gibidir, eksi oylarına karşı aldıkları olumlu oy miktarını toplar. Birkaç pratik faydası vardır – yani, kendi alt dizininizi başlatmanıza ve bazı özel topluluklara katılmanıza izin verir – ancak çoğunlukla itibarla ilgilidir.

Bir kullanıcının yüksek bir karma puanı varsa, bu, gönderilerinin ve yorumlarının çok beğenildiği ve dolayısıyla topluluk içinde daha fazla otorite olarak görüldüğü anlamına gelir. Düşük veya negatif karma puanı, kullanıcının etkileşimlerinin insanları üzdüğü anlamına gelir ve genellikle kullanıcının bir bot, spam gönderici veya trol olduğuna işaret eder.

Karma, Post Karma ve Comment Karma’ya bölünür : Her ikisi de toplam karma puanı için toplanır. Bu, karmanızı yükseltmek anlamına gelir, yalnızca yorumlara veya gönderilere odaklanabilirsiniz, ancak her ikisinin de peşinden gitmenizi öneririz.

Reddit Karma Kasma

Yavaşca Karma Nasıl Kasılır?

Karma sadece atılan postlardan değil, yazılan yorumlara gelen upvote’lerden de kazanılır. Yani post atmadan bile Karma seviyenizi yükseltmek mevcut! Atılan postların aksine yazılan yorumlarda her upvote karşılığı bir karma kazanılır.

Hızlıca Karma Nasıl Kasılır?

Reddit Karma için oluşturulmuş Subreddit’ler vardır. Bu paylaşaçağım Subredit’lerde istediğiniz bir paylaşımı yapın ve biraz bekleyin zamanla karmanız artacaktır. Kendim denediğimde ortalama 1 günde 20 Karma kastım. Artık bu kazandığınız Karma’lar sayesinde her Subreddit’de paylaşımda bulunabileceksiniz

Karma Subreddit—> Karma4Free

Bu Subreddit’e katılarak hemen gönderini yayınla ve gün sonunda 20 kadar Karma sahibi olucaksın.

1. Pazar günü 06:00 ile 08:00 ET arasında yayınlayın

Umarım erken kalkmayı seversin.

Gönderilerinizi Reddit’in en yoğun olduğu saatler olan Pazar, Doğu Saati ile sabah 6 – 8 arasında (New York City saat dilimi) gönderirseniz daha fazla kişi tarafından görülür . Bu garip görünüyorsa, Reddit’in küresel bir izleyici kitlesine sahip olduğunu unutmayın, bu nedenle bu pencere aslında dünyadaki farklı ülkeler için en yoğun zamanların bir doruk noktasıdır.

2. r/AskReddit’te Açık Uçlu Sorular Sorun

Subreddit r/AskReddit herkese açık bir Soru-Cevap forumudur . Sizin gibi kullanıcılar neredeyse her konuda soru gönderebilir. Uzmanlara, şeflere restoran seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini sormak gibi belirli bir soru sorabilir veya insanlara neyin neşe getirdiğini sormak gibi daha geniş sorular gönderebilirsiniz .

İyi bir soru sorarsanız, birçok yanıt alırsınız ve nihayetinde olumlu oy alırsınız. Cevaplar ayrıca size yorumlara cevap verme fırsatı verir, bu da daha fazla yorum karmasına yol açabilir.

3. r/FreeKarma4U’da Gönderi ve Yorum Yapın

Birbirlerine karma vermeye adanmış birkaç alt dizin var ve en popülerlerinden biri r/FreeKarma4U . Burada herhangi bir şey yayınlayın ve diğer üyeler, başkalarının gönderilerini de desteklediğiniz konusunda konuşulmamış bir anlaşma ile otomatik olarak oylayacaktır. Genellikle bir gönderiye yorum yaparsanız, posterin onu oylayacağı ve size en üstte yorum karması vereceği bir anlaşma vardır.

4. Yeni ve Yükselen Gönderilere Yorum Yapın

Karma elde etmenin önündeki en büyük engellerden biri görünürlüktür. En iyi yoruma veya gönderiye sahip olabilirsiniz, ancak başka bir içeriğin altına gömülürse kimse göremez bile. Bu nedenle, karma avcısıysanız, yepyeni veya yükselen gönderilere bağlı kalmak en iyisidir. Kazananın kokusunu erkenden bilirseniz, minimum rekabetle maksimum görünürlük elde edebilirsiniz.

Zapier, bir alt dizinin ilk 10’unda yeni bir sıcak gönderi olup olmadığını hemen size bildirebilir. Bu, karma kazanmak için daha hızlı atlamanıza izin verecektir.

5. Her Zaman Sohbeti Devam Ettirmek İçin Yanıt Verin

Birisi gönderinize yorum yaparsa, sadece teşekkür etmek için bile olsa onlara bir cevap verin. Bu, yorumcuyu daha fazla takdir eder hale getirir ve gelecekte olumlu oy olasılığını artırır; artı, diğerlerine yanıt vermeye istekli olduğunuzu göstererek genel olarak yorumlarınızı artırır.

6. Daha Büyük Alt Dizinlere Bağlı Kalın

Reddit tamamen nişlerle ilgili olduğundan, küçük ve uzmanlaşmış toplulukları hedeflemek cezbedicidir. Ama önceliğiniz karmaysa, r/komik veya r/todayilearned gibi büyük ve popüler alt dizinleri görmezden gelemezsiniz . Oradaki izleyicilere hitap ederek daha küçük nişlerde karma elde edebilirsiniz, ancak sayılar daha yavaş hareket eder. Her ikisini de yapmak en iyisi: Daha büyük alt dizinleri hedefleyin, ancak daha küçük niş olanlarda varlığınızı koruyun.

7. İyi İçerik Yayınlayın

Günün sonunda, oy almanın en iyi yolu iyi içerik yayınlamaktır. Sosyal medya becerileri Reddit’te çok yol kat edebilir: Hedef kitlenizin istediği türden içerik yayınlarsanız, karma kazanmakta sorun yaşamazsınız.

Sosyal medya gönderilerinde bazı temel bilgiler:

  • Başlıklarınızın kalitesini artırın. Onları akılda kalıcı, dikkat çekici ve biraz gizemli yapın.
  • Yüksek kaliteli görseller kullanın. Fotoğraflarınızın, videolarınızın, giflerinizin vb. kalitesini yükseltmek, yayınınızı daha çekici hale getirir.
  • Duygusal bağlantıları hedefleyin. Özellikle yorumlarda sohbet ederken insani yönünüzü göstermekten çekinmeyin.

Reddit’i kullanmak için karma gerekli değildir, ancak kesinlikle yardımcı olur. İlk başta sabırlı olun ve cesaretiniz kırılmasın. Karma biriktirmek uzun vadeli bir iştir, ancak Reddit’in nasıl çalıştığına daha aşina hale geldikçe kolaylaşan bir iştir .

Karma Ne İşe Yarar?

Karma bazı subreddit’lerde paylaşım yapmanıza olanak sağlar. Çünkü bazı subreddit’lerin Karma sınırı vardır ve bu Karma’ya ulaşılmadan paylaşım yapılması mümkün değildir. Zaten paylaşım yapmaya kalksanız size uyarı vericektir kaç Karma sahibi olmanız gerektiğine dair.

Reddit Karma Hilesi Var Mı?

Reddit Karma Hilesi diye bir şey yok. Reddit’de karma kasmak için belli başlı yabancı ya da yerli grublar bulunuyor. Bu grublara girerek paylaşım yapabilirsiniz ve birkaç saat içinde gelen UpVote ile kendi hesabınızın karmalarının nasıl artığını izleyebilirsiniz. Unutmayın ne kadar güzel ya da komik bir içerik paylaşırsanız o kadar UpVote alırsınız ve Karma sayınızda bununla birlikte artıcaktır.

Reddit Karma, Karma nedir, reddit karma kasma, karma kasma, reddit karma nedir gibi soruların cevabını bu yazımızda vermiş olduk. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

Bu makalemizin de sonuna geldik. Eğer ilginizi çekerse, termux hakkındaki makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.