1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Raspberry Pi Pico Tanıtıldı! (Sadece 30 TL)

Raspberry Pi Pico Tanıtıldı! (Sadece 30 TL)

featured

Bugün, Raspberry Pi Vakfı, Raspberry Pi Pico adlı ilk mikrodenetleyici sınıfı ürününü piyasaya sürdü ve sadece 4 dolara yani şuanlık 30 TL’ye mal oldu.

Raspberry Pi Trading’in yönetiminden James Adams’ın Raspberry Pi blogunda açıkladığı gibi, yeni kart dahili olarak geliştirilen RP2040 adlı yepyeni bir çip kullanıyor. Bir ışığı kontrol etmekten sensörlerle, elektrik motorlarıyla veya aklınıza gelebilecek hemen hemen diğer elektronik bileşenlerle etkileşime kadar çok çeşitli senaryolarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Raspberry Pi Pico Tanıtım Videosu!

Küçük kart Raspberry Pi Pico, 21x51mm ölçülerindedir, ancak RP2040 yongası (133Mhz’ye kadar çalışan çift çekirdekli ARM Cortex M0 + işlemci), 2MB Flash bellek, üç analog giriş dahil 26 çok işlevli GPIO pini, iki UART, iki SPI denetleyicileri, iki I2C denetleyicisi, 16 PWM kanalı ve bir USB 1.1 denetleyicisi. Ayrıca, özel çevre birimlerine izin veren sekiz adet programlanabilir I / O durum makinesi, hassas bir yonga üzerinde saat, sıcaklık sensörü, düşük güçte uyku ve hareketsiz modlar vardır ve modül istenirse doğrudan başka bir karta lehimlenebilir.

raspberry pi pico tanıtıldı

Pico, hem hobi olarak uğraşanlar hem de yeni başlayanlar için çok düşük bir fiyata sunmak üzere tasarlanmıştır. MicroPython veya C / C ++ programlama için tam destek ve USB bağlantı noktasını kullanarak kodu Pico’ya sürükleyip bırakma yeteneği vardır.

Vakıf ayrıca, Pico’yu bir dizi aksesuarla desteklemek için diğer donanım üreticileriyle birlikte çalışıyor. Adafruit, Arduino, Piminori ve Sparkfun tarafından satışa sunulacaklar.

Bu yazıyı değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ömer iyi çocuktu ama fena bir kusuru vardı. İnsanlara fazla güveniyordu. Sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. Eğer geri dönüp söyleyebilseydim söylerdim. Ömer derdim her ihanet sevgi ile başlar.

Yorum Yap