Tayvan’lı Pegatron, Teksas’ta Tesla Parça Fabrikası Kuracak!

15 Nisan 2021 - 14:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Tayvan’ın Commercial Times gazetesinin Çarşamba günü bildirdiğine göre, Tayvanlı Pegatron, Tesla Inc’e parçalar sağlayacak bir tesis inşa etmek için Teksas, El Paso’da bir tesis seçti.

Şirket, yurt dışı fabrika yatırımlarının zamanlama, lokasyon ve yatırım tutarları dahil detaylarının hala planlama aşamasında olduğunu belirtti.

Bu olayın, Tesla’nın, ordunun Mart ayında Tesla araçlarının araçlarındaki kameralarla ilgili güvenlik endişelerini gerekçe göstererek kendi bölgelerine girmesini yasakladığı Çin’de incelemeye tabi tutulduktan sonra geldi.

Pegatron, Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde, oradaki müşterilerine daha yakın olmak için bir fabrika kuracağını söyledi. Pegatron en çok Apple Inc için kilit tedarikçi olarak biliniyor, ancak elektrikli araçları önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme kaynağı olarak gördüğünü açıkladı.

Tesla’nın hisseleri, Canaccord Genuity’nin elektrikli otomobil üreticisine ilişkin notunu “satın alma” olarak yükseltip markasını Apple ile karşılaştırmasının ardından Pazartesi günü yüzde 3 yükseldi.

Canaccord Genuity analisti Jed Dorsheimer, Tesla’yı “bekletmeden” satın almaya yükseltti ve fiyat hedefini, Refinitiv tarafından takip edilen 37 analist arasında ikinci en yüksek olan 1.071 $ ‘a yükseltti.