1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Tayvan’lı Pegatron, Teksas’ta Tesla Parça Fabrikası Kuracak!

Tayvan’lı Pegatron, Teksas’ta Tesla Parça Fabrikası Kuracak!

featured

Tayvan’ın Commercial Times gazetesinin Çarşamba günü bildirdiğine göre, Tayvanlı Pegatron, Tesla Inc’e parçalar sağlayacak bir tesis inşa etmek için Teksas, El Paso’da bir tesis seçti.

Şirket, yurt dışı fabrika yatırımlarının zamanlama, lokasyon ve yatırım tutarları dahil detaylarının hala planlama aşamasında olduğunu belirtti.

Bu olayın, Tesla’nın, ordunun Mart ayında Tesla araçlarının araçlarındaki kameralarla ilgili güvenlik endişelerini gerekçe göstererek kendi bölgelerine girmesini yasakladığı Çin’de incelemeye tabi tutulduktan sonra geldi.

Pegatron, Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde, oradaki müşterilerine daha yakın olmak için bir fabrika kuracağını söyledi. Pegatron en çok Apple Inc için kilit tedarikçi olarak biliniyor, ancak elektrikli araçları önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme kaynağı olarak gördüğünü açıkladı.

Tesla’nın hisseleri, Canaccord Genuity’nin elektrikli otomobil üreticisine ilişkin notunu “satın alma” olarak yükseltip markasını Apple ile karşılaştırmasının ardından Pazartesi günü yüzde 3 yükseldi.

Canaccord Genuity analisti Jed Dorsheimer, Tesla’yı “bekletmeden” satın almaya yükseltti ve fiyat hedefini, Refinitiv tarafından takip edilen 37 analist arasında ikinci en yüksek olan 1.071 $ ‘a yükseltti.

Bu yazıyı değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ömer iyi çocuktu ama fena bir kusuru vardı. İnsanlara fazla güveniyordu. Sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. Eğer geri dönüp söyleyebilseydim söylerdim. Ömer derdim her ihanet sevgi ile başlar.

Yorum Yap