Nehirde mahsur kalan kadın Apple Watch sayesinde kurtuldu

 Nehirde mahsur kalan kadın Apple Watch sayesinde kurtuldu

Akıllı saatler sundukları performanslar ve modlar ile spor yapanlar için önemli bir ekipman. Birçok spor esnasında performans verileri sunan akıllı saatler, yüzme sporuyla ilgilenenler için de birçok avantaj sunmakta. Amerika’da gerçekleşen olayda, yüzücünün hayatını bir Apple Watch kurtardı.

Amerika’da yaşanan olayda Kolombiya Nehri’nde yüzen bir kadının ayağı kayalara sıkıştı. 13 derece soğukluğundaki suda kadın mahsur kaldı. Sıkıştığı yerden kendini çıkartamayan kadın akıllı saati ile 911 acil yardımı arıyor.
Olay yerine gelen ilk yardım ekipleri ise kadını son anda donmaktan kurtarıyor. Sağlık görevlileri, kadını sıkıştığı yerden zor da olsa çıkartıyor ve hastaneye kaldırıyor. Hazırlanan raporda, nehirde mahsur kalan kadın kurtulduğunda hipotermi belirtileri gösterdiği belirtiliyor.
Apple Watch, saatin yan tarafında bulunan düğmeye birkaç saniye basılı tutarak acil servisleri aramayı sağlayan bir SOS özelliğine sahip. Telefon yakınlarınızda olmasa da acil durumlar için bilidir yapmak için arama özelliği ve hücresel verinizin olması yeterli.

Yorum Yap