SON DAKİKA

Techofather.com – Best News Website

Mobil Uygulama Geliştirebileceğiniz 4 Framework

Mobil Uygulama Geliştirebileceğiniz 4 Framework
Bu haber 30 Eylül 2020 - 12:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğer bir mobil uygulama geliştirmek gibi bir hayaliniz varsa doğru yerdesiniz. İşte sizin için mobil uygulama geliştirebileceğiniz 4 framework’ü derledik.

1-React Native

React Native ile Mobil Uygulama yapma

React Native, 2015 yılında Facebook tarafından piyasaya sürülmüş ve çapraz platform uygulama geliştirmeye yarayan bir framework’tür. Aynı zamanda diğer frameworkler arasında en popüler olanıdır.

Yazıldığı Diller; JavaScript, Java, C++, Objective-C, Python

2-İonic

Ionic, mobil uygulamalar için HTML5 bazında hazırlanmış açık kaynak bir yazılım iskeletidir ve ön uç için yazılmış olduğundan kullanıcılara odaklanmıştır. Kullanıcı arayüzlerini konu alan Ionic, sezgisel kullanımı ve mobil uygulamanın kullanılabilirliğini düzeltmeyi hedefler.

Yazıldığı Diller; JavaScript

3-Flutter

flutter mobil framework

Flutter, Google tarafından piyasaya sürülen tüm platformlarda çalışabilen uygulamalar geliştirebileceğiniz bir framework’tür. Diğer framework’lere göre daha hızlı build etmenizi sağlar.

Yazıldığı Diller; C, C++, Dart

4-Cordova

Cordova framework

Cordova, 2009 yılında Nitobi tarafından oluşturuldu. 2011 yılında Adobe tarafından satın alındı ve adı PhoneGap olarak tekrardan markalaştırıldı. Çapraz platform geliştirebileceğiniz iyi bir framework diyebiliriz. Aynı zamanda PhoneGap, kendi oluşturduğunuz bir Web projeniz varsa bunu online olarak build etme imkanı sunuyor.

Tek yapmanız gereken, aşağıdaki adresten adobe hesabınız ile giriş yaptıktan sonra projenizi GitHub üzerinden çekmek. PhoneGap herşeyi sizin için yapacaktır.

Phonegap Sitesi Gitmek İçin—> TIKLA

Yazıldığı Diller; C#, C++, CSS, HTML, JAVASCRİPT, JAVA, OBJECTİVE C

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA