Kod Yazmayı Kolaylaştıran 5 İpucu!

 Kod Yazmayı Kolaylaştıran 5 İpucu!

Değerli kodcu arkadaşlarım, kod yazmayı çok sevdiğinizi biliyorum. Fakat bunları yapmaya başladığınızda herşeyin daha zevkli hale geldiğini göreceksiniz. İşte sizler için hazırladığımız “Kod Yazmayı Kolaştıran 5 İpucu!”

Ayrıca Okuyun: XSS Açığı Nedir? Nasıl Kapatılır?

1-Yorum Satırını Kullanın!

Yorum Satırını Kullanın!

Herkesin bildiği fakat çoğu kişinin eklemekle uğraşmadığı bir şeydir bu yorum satırı denen olay. Dostum ekle işte şu iki satırlık yorumu. Eklenen 5 saniyeni falan alır ama eklemezsen ve kod yığının içinde kaybolursan vay haline dostum!

2-Kendi Sınıflarınızı Oluşturun!

Kod Yazmayı Kolaştıran 5 İpucu!
Kendi Sınıflarınızı Oluşturun!

Örneğin, bir back-end geliştiricisiniz. Her formdan gelen veri için ayrı ayrı kod yazmaktansa, kendi form sınıfınızı oluşturun ve işlerinizi daha kolay hale getirin.

3-Karanlık Modda Çalışın!

Karanlık Modda Çalışın!

Derleyicide parlak modda değil de, karanlık modu seçin. Çok ışık gözlerinizin çabuk yorulmasını sağlayacaktır.

4-İyi Bir Kod Editörü Kullanın!

İyi Bir Kod Editörü Kullanın!

Hiçbir kod önerisi olmayan, otomatik tamamlama özelliği olmayan bir derleyici kullanırsanız çok yavaş çalışırsınız ve yerinizi kaybettiğinizde veya bir kodu unuttuğuzda 2 saat uğraşırsınız. Bunun için iyi bir derleyici kullanın. Bana göre en iyi derleyici Visual Studio Code’dur. Her türlü plugini mevcuttur.

5-Framework’ler, Kütüphaneler ile Çalışın!

Framework’ler, Kütüphaneler ile Çalışın!

Bir projeyi sıfırdan kodlamak yerine, altyapı, framework veya kütüphaneler yardımıyla kodlayın. Daha hızlı işler çıkartacağınızdan emin olun.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Raspberry Pi Pico Tanıtıldı! (Sadece 30 TL) – TechnoFather
  Raspberry Pi Pico Tanıtıldı! (Sadece 30 TL) – TechnoFather
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  6 ay önce

  […] ayrıca, Pico’yu bir dizi aksesuarla desteklemek için diğer donanım üreticileriyle birlikte çalışıyor. Adafruit, Arduino, Piminori ve Sparkfun tarafından […]

  Cevapla
  3