Düğün organizasyon fiyatları? Düğün organizasyonu

17 Temmuz 2022 - 8:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Düğün organizasyon fiyatları? Düğün organizasyonu

Düğün organizasyonu, düğün mekanı seçildikten sonra en belirgin ihtiyaçlardan biridir ve ev sahipliği yapmak istediğiniz düğün türü ile doğrudan ilişkilidir. Düğün organizasyonunuza ayıracağınız bütçe hakkında size fikir vermesi için fiyatları şehir bazında listeledik.

Düğün organizasyon fiyatları? Düğün organizasyonu

Düğün organizasyon fiyatları? Düğün organizasyonu

Düğün Organizasyonu Fiyatını Etkileyen Faktörler

Düğün bütçenizi planlarken nasıl bir organizasyon istediğinize de karar vermelisiniz. Muhteşem mi yoksa minimalist mi? neye ihtiyacın var? Düğün mekanının sağladığı dekor tarzınıza uygun mu?

Tüm bunlara karar verdikten sonra talep edeceğiniz hizmetleri organizasyon firmasından alabilir ve bu seçenekler üzerinden firma ile görüşebilirsiniz.

Ayrıca bir düğün organizasyon firmasının size sunabileceği fiyatı etkileyecek faktörler de bulunmaktadır. Kısaca konuşalım:

Düğün organizasyon fiyatları? Düğün organizasyonu

Düğün organizasyon fiyatları? Düğün organizasyonu

Düğün organizasyon paketi

Düğün organizasyon firmaları düğünler için gerekli olan en temel hizmetleri paketler halinde sunmaktadır.

Standart bir paketteki her ürün için ayrı ayrı ödeme yapmak yerine, satın aldığınızda muhtemelen daha uygun maliyetlidir. Ekipman kiralama olup olmadığı: Düğün organizasyon firmalarından firmaların depolarında eleman kiralamaya göre daha uygun fiyatlı ürün seçenekleri bulunmaktadır.

Çünkü kiralama yöntemini yapan firma, talep ettiğiniz ürünü başka bir firmadan kiralamaktadır. Buna komisyon ve nakliye masraflarını da eklediğinizde ortaya pahalı faturalar çıkabiliyor. Depo şirketleri ise aracısız çalıştıkları için bu fiyat farkını oluşturmazlar.

Düğün mekanının sunduğu seçenekler: Düğün mekanını kabul ettiğinizde, organizasyon şirketi için gereksinimlerinizi belirleyebileceğiniz, size sunulan seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; standart pakette bulunan tek kollu şamdan yerine 6 kollu şamdan talep edebilirsiniz. Farklı masa ve sandalye seçenekleri kullanmak isterseniz firmadan Tiffany sandalye ve cam masa gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ekstralar: Standart pakette sunulan hizmetlerden farklı seçenekler istiyorsanız bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Genellikle nikah masası süsleme, gelinlik, LCV hizmetleri, barkovizyon, müzik, DJ, özel masa vb. hizmetler ekstradır.

Örneğin; ortadaki vazo yerine beş kollu kristal bir şamdan kullanırsanız, girişi yakıp çiçeklerle süslerseniz sayı daha da artacaktır. Gelin hep birlikte taşra düğünü organizasyon firmalarına bir göz atalım… Bu firmaların sunduğu en düşük standartlı paketleri ve ortalama maliyetlerini sizler için araştırdık:

İstanbul Düğün Organizasyon Fiyatları

İstanbul Düğün Organizasyon Firmaları Kişi Başı Fiyat 5-10 Türkiye Lirası’ndan. Elbette bir organizasyon firmasından alacağınız hizmetin bir üst sınırı yoktur. Her şey düğün organizasyonu bütçenize bağlıdır. İstanbul’daki çoğu kuruluş 20-30 TL’lik standart paketlerle karşılaşabilir. Paket içeriğini genişlettiğinizde bu fiyatlar 100 lirayı geçebilir.

Bu fiyatlar karşılığında takas edilen hizmetler bir düğün için değilse standart paket içeriğinin en temel organizasyon etkinliğini oluşturduğu söylenebilir.

Ankara Düğün Organizasyon Fiyatları

Ankara düğün organizasyon firmaları için minimum paket fiyatları değişiklik göstermektedir. Firmanın standart paketlerini incelediğimizde en düşük fiyatlar 5 TL’den başladı.undefined Ortalama 10-20 TL arasıdır. Ancak Napoleon/Tiffany sandalyeler veya lake, cam veya aynalı ziyafet masaları gibi gaziantep escort standart pakete dahil olmayan ekstra ürünler talep etmeniz durumunda fiyat 100 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

İzmir Düğün Organizasyon Fiyatları

İzmir düğün organizasyon firmaları hakkında maliyet araştırması yapıyorsunuz ve düğün organizasyonunuzu bir uzmana emanet etmek istiyorsunuz. Sandalye süslemesi, masa üstü yapay çiçek süslemesi ve çerçeve ekleri gibi onlarca seçenek arasından tercih yapabileceğiniz firmadan standart hizmetler dahil en düşük standart paket fiyatı 5-10 TL’den başlıyor. Ortalama 20-30 TL arasıdır. Farklı sandalye veya masa gibi ekstralar malzeme istemeniz halinde 100 liretten fazla tutabilir. Yani İzmir’de bir düğün için ortalama servis ücretinin 50 lira civarında olduğunu söyleyebiliriz.