CKEditor Nedir? CKEditor Nasıl Kullanılır?

11 Aralık 2020 - 18:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

CKEditor Nedir?Blogger ve WordPress Blog gönderme işlevlerine aşinaydık. Tüm bu işlevler bir tür düzenleyici ile geliştirilmiştir. Bu düzenleyicinin görevi, bir kullanıcının editöre yazdığı içeriği HTML formatına dönüştürmektir. HTML formatlı içerik, veritabanına hızlı bir şekilde yüklenebilir. Düzenleyiciyi kullanarak, kullanıcı metin içeriğini hizalı, kalın, italik, vb. Hızlı bir şekilde biçimlendirebilir. Bugün bu makale aracılığıyla, bu tür bir düzenleyicinin PHP sayfalarında nasıl uygulanacağını ve HTML içeriğini düzenleyiciye nasıl yükleyeceğimizi öğreneceğiz.

Ayrıca Okuyun: Mobil Uygulama Geliştirebileceğiniz 4 Framework

CKEditor Nedir?

CKEditor (eski adıyla FCKEditor), yaygın kelime işlemci özelliklerini doğrudan bir web sayfasına getirmek için tasarlanmış açık kaynaklı bir WYSIWYG metin editörüdür ve içerik oluşturmayı basitleştirir. CKEditor indirmek için üç çeşit paket sağlıyor.

CKEditor Nedir? Nasıl Kullanılır?

CKEditor Kullanımı

<!DOCTYPE html> 
<html>     
<head>         
<meta charset="utf-8">
<title>CKEditor</title>
<script src="dosya-yolunuz/ckeditor.js">
</script>     
</head>     
<body>         
<textarea name="editor1"></textarea>
<script>
CKEDITOR.replace( 'editor1' );
</script>
</body>
</html>

Bir index.html dosyası oluşturunuz ve yukarıdaki kodda yer alan dosya-yolunuz yazan yeri indirdiğiniz ckeditor.js’in dosya yoluyla değiştiriniz ve kopyalayıp dosyayı kaydediniz. Artık CKEditor’ünüz hazır!

CKEDİTOR Nasıl Kullanılır?

Ayrıca Okuyun: WordPress Hızlandırma Rehberi | PageSpeed 80+ Garanti