Bilmeniz Gereken 5 WhatsApp Güvenlik Özelliği!

06 Mart 2021 - 9:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

WhatsApp, dünya çapında en popüler mesajlaşma uygulamasıdır ve bu da onu dolandırıcılık, çevrimiçi taciz ve benzeri durumlar için savunmasız bir platform haline getirir. Hevesli bir WhatsApp kullanıcısıysanız, bunlar bilmeniz gereken bazı güvenlik özellikleridir.

WhatsApp Güvenlik Özellikleri!

whatsapp

Kaybolan Mesajlar

Bu özellik, mesajların yedi gün sonra otomatik olarak kaybolmasını sağlayacaktır . Bire bir sohbetlerde ve grup sohbetlerinde de kullanılabilir. Bire bir sohbetlerde, iki kişiden biri onu açabilir veya kapatabilir. Grup sohbetlerinde yalnızca yöneticiler bu özelliğe erişebilir.

WhatsApp Web güvenliği

WhatsApp artık, hesaplarını bilgisayara bağladıklarında kullanıcıların parmak izini veya yüz kilidini açmalarını istiyor. WhatsApp Web veya masaüstü uygulamasında QR kodunu taramadan önce, kullanıcıların yüzlerini veya parmak izi kilidini kullanmaları gerekecektir.

İki Adımlı Doğrulama

Bu, WhatsApp hesabınızı güvende tutmak için önemli bir güvenlik özelliğidir. Bu özelliği açık olan kullanıcıların, WhatsApp hesaplarını sıfırlarken ve doğrularken altı basamaklı bir PIN eklemesi gerekecektir. Bu özellik, Ayarlar> Hesap> İki adımlı doğrulama> Etkinleştir’e gidilerek etkinleştirilebilir.

Engelleyin, Sizi Rahatsız Eden Kullanıcıları Bildirin

WhatsApp, kullanıcılarının uygulamadaki kişileri engellemesine izin verir, çünkü bu, diğer kişinin herhangi bir güncelleme görmesini engeller. Buna son görülme, çevrimiçi durum veya profil fotoğrafı dahildir. Ayrıca, engellenen kişilere gönderilen mesajlarda yalnızca bir onay işareti gösterilir. Yalnızca engellemenin dışında, kullanıcılar spam bildirebilir ve mesajı silebilir.

Parmak İzi, Yüz Tanıma Kilidi

WhatsApp hesabınız, iPhone’larda Dokunmatik Kimliğiniz ve Yüz Kimliğiniz ve Android telefonlarda parmak izi kilidiniz kullanılarak kilitlenebilir. Ayrıca, uygulamayı kapatır kapatmaz WhatsApp’ın sizi otomatik olarak uygulamadan kilitlemesi seçeneğini de seçebilirsiniz.

Grup Sohbetleri

Bir WhatsApp grubuna herhangi birini eklemek kolaydır, ancak bunu önlemek istiyorsanız ayarları değiştirebilirsiniz. Herkesin sizi WhatsApp gruplarına eklemesine izin vermeyi seçebilirsiniz, yalnızca kişileriniz veya bazı kullanıcılar hariç kişilerinize de izin verebilirsiniz.