BES’te Yeni Rekor

BES’te Yeni Rekor: BES’e (Bireysel Emeklilik Sistemi) olan katılım ve fon büyüklüğü son 5 ayda önemli ölçüde arttı. Katılımcı sayısı 350 bin kişiye yakın artışla 17 milyona yaklaşırken, fon büyüklüğü..

BES’te Yeni Rekor
Yayınlanma: Güncelleme: 25 views
  • BES’te Yeni Rekor: BES’e (Bireysel Emeklilik Sistemi) olan katılım ve fon büyüklüğü son 5 ayda önemli ölçüde arttı. Katılımcı sayısı 350 bin kişiye yakın artışla 17 milyona yaklaşırken, fon büyüklüğü ise 1 trilyon lirayı aştı. Uzmanlar, bu artışı enflasyondaki yükselişe ve getirilere bağladı. (https://bilgibankasi.ito.org.tr/tr/istatistik-verileri/genel)
  • Sigortada Mobil Kaza Tutanağı Uygulaması: Yeni bir uygulama ile trafik kazalarında kaza tutanağı oluşturmak artık daha kolay olacak. Oluşturulan tutanaklar doğrudan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne (SBGM) iletilecek ve sigorta şirketlerine otomatik olarak düşecek. Bu sayede sigorta işlemleri hızlanacak ve kaza mağdurları mağduriyet yaşamayacak. (https://www.allianz.com.tr/tr_TR/hasar-islemleri/hasar-ihbari-ve-tazminat-goruntuleme/kaza-tespit-tutanagi.html)

Gündem:

  • 24 Mayıs Günlük Özeti: Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bu hafta işlenen davalar ve programda yaşananlar özetlendi. (https://www.youtube.com/playlist?list=PLFkkEhr_4KKSoA6NvqCsggwvY0cBaBuDP)
  • Hammarby IF – IK Sirius Maçı Özeti: Hammarby IF ve IK Sirius arasında oynanan futbol maçının golleri ve önemli anları derlendi. (https://www.fanatik.com.tr/mac/hammarby-ik-sirius-26-05-2024-46300921)

Dünya:

  • BM, 25 Mayıs’ı “Dünya Futbol Günü” Olarak İlan Etti: Birleşmiş Milletler, 1924’te Paris’te düzenlenen ilk uluslararası futbol turnuvasının 100. yıl dönümünü anmak için 25 Mayıs’ı “Dünya Futbol Günü” olarak ilan etti. (https://www.ntv.com.tr/sporskor/birlesmis-milletler-25-mayisi-dunya-futbol-gunu-ilan-etti,zcp-n1VDI0yofYclZpXNNQ)
  • Ukrayna’daki Savaş Devam Ediyor: Ukrayna’daki savaş devam ediyor ve her iki taraf da ağır kayıplar veriyor. Diplomatik çabalar devam ediyor, ancak şu ana kadar bir ateşkes veya barış anlaşması sağlanamadı.
  • Yükselen Enflasyon ve Faiz Oranları Küresel Ekonomiyi Tehdit Ediyor: Yükselen enflasyon ve faiz oranları, küresel ekonomiyi tehdit ediyor. Merkez bankaları, enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarını yükseltiyor, ancak bu durum ekonomik büyümeyi yavaşlatabilir ve hatta bir durgunluğa yol açabilir.
  • İklim Değişikliğinin Etkileri Artıyor: İklim değişikliğinin etkileri dünya çapında artıyor. Aşırı hava olayları, kuraklık, sel ve orman yangınları daha sık ve şiddetli hale geliyor. Bu olaylar, altyapıya, mahsullere ve mülklere zarar veriyor ve milyonlarca insanı yerinden ediyor.
  • Sosyal Medyanın Toplum Üzerindeki Etkileri Tartışılıyor: Sosyal medyanın toplum üzerindeki etkileri tartışılıyor. Sosyal medya, insanların bağlantı kurmasını ve iletişim kurmasını kolaylaştırıyor, ancak aynı zamanda yanlış bilgilerin yayılması, siber zorbalık ve bağımlılık gibi riskleri de beraberinde getiriyor. Sosyal medya platformlarının sorumlulukları ve düzenlenmesi konusunda endişeler artıyor.

Not: Bu sadece kısa bir haber özetidir. Daha fazla bilgi için lütfen yukarıdaki kaynaklara bakın veya güvenilir bir haber kaynağına danışın.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.