At Yarışı sonuçları nedir at yarışı sonuçları 2022

09 Ağustos 2022 - 14:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

At Yarışı sonuçları nedir at yarışı sonuçları 2022

At Yarışı sonuçları nedir at yarışı sonuçları 2022

At Yarışı sonuçları nedir at yarışı sonuçları 2022

Yarış pistinde at yarışı yapılır. Bu yarışlar iki geniş kategoriye ayrılır. Koşu ve tırıs. Kokey koşuda ata biner ve tırısa giderken, at tarafından çekilen, somurtkan adı verilen iki tekerlekli hafif bir araç kullanır. At yarışlarında bilardo bahisi adı verilen bir piyango oyunu oynanır. Bu oyun herkese açıktır.

At yarışı yapan Cokeyler, küçük yaşlardan itibaren mesleklerini öğrenmişler. Bu biniciler o kadar fiziksel olarak eğitilmişlerdir ki, atlara zorluk çıkarmamak için neredeyse hiçbir zaman elli kilogramı geçmezler. Yarış sırasında, rengi bineğin sahibi tarafından seçilen ceket ve şapka giyerler. Koşu düz arazide veya çitler, hendekler ve toprak duvarlar gibi engellerin kestiği parkurlarda yapılır. Süratli sırasında at, süratliyi asla terk etmemelidir. Aksi takdirde, koşu paralel pistte aracı takip eden hakem tarafından yarış dışı bırakılacaktır.

 

At yarışlarında başlama veya çıkış işareti, starter adı verilen bir hakem tarafından verilir. Kolalı atları, önlerinde gerilmiş olan lastik bant kaldırılınca veya bekledikleri hücre kapınca öne atılırlar.

Gidecekleri yerde, atlar dikey çizgilerle işaretlenmiş beyaz bir duvarın önünden geçerler. Hakemler, atların baş, boyun veya atın uzunluğundaki farklılıklara göre birbirlerini geçişlerini izlemek için dürbün kullanırlar. Fotoğraflar bazen kazanan atı belirlemek için gereklidir. Atların taşıyacağı farklı ağırlıklar ve gösteri atlamada koşacakları farklı mesafeler, yaşlarını ve güçlerini dengelemelerini sağlar.