İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Akıllı Telefonların Pil Ömrünü Uzatmak!

Akıllı Telefonların Pil Ömrünü Uzatmak!

featured

Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle, akıllı telefonlar bizim hayatımızın bir parçası haline geldi. Yoğun olarak kullandığımız bu akıllı telefonlarının bataryalarının hızlı tükenmesi can sıkıcı olabiliyor. Bu yazımızda sizler için akıllı telefonların pil ömrünü nasıl uzatabileceğinizi anlattık.

1-Şarj olurken kullanmaktan kaçının!

Birçok kişi akıllı telefonunu şarj olurken kullanıyor. Bunu yapmak pil sağlınızı ciddi derecede bozabilir ve çok çabuk tükenmesine yol açabilmektedir. Mümkün olduğunca akıllı telefonunuzu şarjdeyken kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir.

2-Arkaplanda çalışan kullanmadığınız hizmetleri kapatın!

Eğer telefonunuzda kullanmadığınız bir veya birden fazla uygulamalar varsa onları hemen kaldırmanızı veya devre dışı bırakmanızı öneririz. Çünkü bu uygulamaların siz kullanmasanız da arka planda çalışan hizmetleri mevcuttur.

3-Sabaha kadar şarjda bırakmaktan kaçının!

“Gece şarja takarım, sabah rahatça kullanırım.” dediğinizi duyar gibiyim. Eğer bunu çok sık yaparsanız, pil ömrünüz kısalabilir. Her ne kadar şarj dolduktan sonra akıllı telefonlar akımı durdursa da, yine de patlayan telefonların örneklerini görüyoruz.

4-Ekran parlaklığınızı azaltın!

Telefonunuzu çok yüksek parlaklık seviyesinde kullanmak pilinizin hızlı tükenmesine yol açabilir. Aynı zamanda karanlık bir mekanda yüksek parlaklık seviyesinde kullanım göz sağlığınızı da olumsuz yönde etkiler.

Bu saydıklarımızı yaparak akıllı telefon pil ömrünüzü artırabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ömer iyi çocuktu ama fena bir kusuru vardı. İnsanlara fazla güveniyordu. Sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. Eğer geri dönüp söyleyebilseydim söylerdim. Ömer derdim her ihanet sevgi ile başlar.

Yorum Yap